עלינו

עמי ריין

לאחר שסיימתי את לימודַי באוניברסיטה¹, נסעתי למה שהייתה אמורה להיות גיחה קצרה להודו. הגיחה הקצרה הפכה למסע מרתק שנמשך שנתיים וחצי, מסע שמבחינות רבות עודנו נמשך. פסעתי בשְבִילֵי האיורוודה ² והיוגה, בשְבִילֵי הגוף והנפש, הן שלי והן של אחרים.

חזרתי לישראל, אל הלא-נודע. האם אצליח לעסוק באיורוודה? האם אוכל לשמר ולטפח את דרכי במציאות המאתגרת של החיים בישראל? זה היה לפני בשנת 2003… ומאז קרו דברים רבים. ההתחלה הייתה קשה, אבל לאחר זמן-מה, טפטוף המטופלים הפך לזרם נעים. הזרם הזה, יחד עם הקרקע הבוטחת של הטקסטים האיורוודים הקלאסיים, עיצבו וממשיכים לעצב את דרכי כמטפל.

זמן-מה לאחר שחזרתי לישראל, התבקשתי להקים מגמת איורוודה במכללת “מדיקל קולג’”. חווית ההוראה שימחה והעשירה אותי. הבנתי שעוד חתיכה מהפאזל של דַרְכִּי המקצועית, מצא את מקומו. שנה חלפה, ופרופ’ סִינְג, מורי האהוב מאוניברסיטת גוּגָ’רַאט לאיורוודה, הגיע לישראל כאורח של מכללת רידמן, שתכננה לפתוח מסלול לימודי איורוודה. שיתוף הפעולה בינינו היה טבעי, ובליוויו הקמתי את במכללה את מגמת האיורוודה.

לאחר חמש שנים (בשנת 2010) בחרתי לעזוב את המכללה, ולהתמקד בפן הטיפולי. מאז, יחד עם יעל בת-זוגי, אנו מטפחים את המרכז האיורוודי שלנו שהפך לבית לאיורוודה ובו לימודי איורוודה, טיפולים איורוודים ורוקחות איורוודית של צמחי מרפא.

כולי תקווה שאתר זה יעניק לכם ולו קמצוץ ממה שהאיורוודה העניקה לי.

עמי ריין

פרדס חנה, 2018
______________________________________
¹ פיזיקה ופילוסופיה באוניברסיטת תל-אביב
² הן במוסדות אקדמיים והן אצל מורים מסורתיים

יעל ריין

למדתי איורוודה,יוגה ורייקי בארץ ובהודו.

במהלך לימודי בהודו התמקדתי ברפואת נשים וילדים איורוודית, הכוללת גם ליווי ותמיכה לנשים בשלבים השונים של ההיריון (הכנה, היריון, לידה ולאחר הלידה).

ליווי זה נעשה תוך שימוש במגוון הכלים האיורוודיים; טיפולי מגע, צמחי מרפא, תזונה והבנה של אורח חיים תומך ומזין.

כיום, אני מטפלת בכל הגילאים והמינים, רוקחת חומרי מרפא איורוודיים
ויחד עמי ואני מעבירים מסלול לימודי איורוודה.

ראיונות טלוויזיה